Jak dokładnie działa tworzenie pliku? 


Tworzenie pliku produktowego składa się z 2 niezależnych etapów: 

  • pobranie produktów – w którym następuje pobranie wszystkich informacji o produktach, a także producentach, kategoriach, atrybutach, wariantach i innych danych powiązanych z produktami 
  • wygenerowanie pliku produktowego na podstawie pobranych informacji o produktach


Dokładne daty przeprowadzenia tych 2 operacji widać tutaj:


Ile trwa pobieranie produktów ?


Pobieranie produktów to proces, w którym pobieramy nie tylko produkty ale i wszystkie dane dotyczące produktów, które są potrzebne do wygenerowania feedu, a więc np. producenci, kategorie, atrybuty. W zależności od liczby produktów w sklepie i sklepów czekających na pobranie produktów proces ten może potrwać od kilku minut do kilku godzinCzy mogę ręcznie wymusić pobranie produktów? 


Na tę chwilę nie oferujemy ręcznego zlecania ponownego pobrania produktów, gdyż mogłoby to nadmiernie obciążać sklep oraz nasze serwery, trzeba poczekać do kolejnego pobierania, które zostanie zlecone w danym dniu. 

Warto pamiętać, że po zmianie ustawień filtrowania lub konfiguracji nie ma potrzeby pobierania produktów jeszcze raz. Zmiany w feedzie mogą zostać uwzględnione natychmiast, wystarczy kliknąć przycisk „wygeneruj ponownie”.


Ile produktów może znaleźć się w pliku?  


Nie ma limitu produktów, które mogą znaleźć się w pliku. To ile produktów znajdzie się docelowo w produkcie zależeć będzie jednak od ustawień konfiguracji i filtrowania produktów w aplikacji.